מכירה: 316 תאריך המכירה: 10.04.2022 Item: 11

יאיר גרבוז

ללא כותרת, טכניקה מעורבת וקולאז' על נייר, 50X70 ס"מ, חתום.

הערכת מחיר: $700 - $900

אינך רשום? הגישו הצעת מחיר טלפונית או השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם

אודות: יאיר גרבוז

יאיר גרבוז הוא סופר ואמן מודרני ישראלי אשר נולד בגבעתיים בשנת 1945. במהלך שנות ה- 60 למד ציור בבית הספר לאמנות ועיצוב "מכון אבני" בתל אביב, עם האמנים רפי לביא, משה פרופס ויחיאל קריזה. החל מ-1973 גרבוז לימד במחלקת האמנות בבית הספר "המדרשה" בבית ברל. בין השנים 2011-1997 היה ראש בית הספר "המדרשה" בבית ברל.
מקור השראה לעבודותיו של גרבוז הוא ציור הפופ האמריקני. ניתן לראות זאת על ידי הטכניקה המעורבת בעבודותיו, עומס הפרטים, טכניקת הקולאז', שימוש בצילום, ערבוב סגנונות וקשר לטקסטים. ניתן למצוא ביצירותיו דיאלוג עם עבודותיהם של רפי לביא, יחזקאל שטרייכמן, אביגדור סטימצקי ולאה ניקל עם כתמי הצבע המרחפים והבולטים. רבות מעבודותיו משנות ה- 60 וה- 70 מאופיינות בקולאז'ים. גרבוז נטה לקחת תצלומים וגזירי עיתון ולהדביקם על דיקטים ששימשו אותו כמשטח העבודה. באמצעות הדבקות מעיתונים, יצר גרבוז מתייחס גרבוז לסוגיות היסטוריות באמירות נוקבות ולעתים סאטיריות.אשתו מהווה מודל קבוע ביצירותיו ומככבת בתפקידים וחללים שונים. ביצירותיו יש דימויים רבים ועומס של פרטים. הציור שלו מאופיין על ידי טכניקה של שכבות של רישום, צבע והדבקות.
יאיר גרבוז השתתף בתערוכות יחיד רבות במוסדות אמנות חשובים בארץ ובעולם. גרבוז זכה במלגות ופרסים רבים במהלך חייו על עבודתו, ביניהם ב-2004 זכה בפרס א. מ. ת. הממומן על ידי הקרן לקידום המדע התרבות והאמנות בישראל, כמו כן זכה בפרס רפפורט לציור ב-2015 על ידי מוזיאון תל אביב לאמנות. בשנת 2017 הציג במוזיאון תל אביב תערוכת יחיד בשם 'אני ציירים'. גרבוז ידוע גם בתור פובליציסט ופעיל פוליטי והסתבך בלשונו במהלך הבחירות לכנסת בשנת 2015. על אף המחלוקת, הוא עודנו אחד האמנים הפופולריים והמוערכים בישראל. בשנת 2010 נמכרה עבודה של גרבוז במכירה פומבית בתירוש בסכום של 20,700$, שיא מחיר לאמן.

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop