מכירה: מכירת אמנות עכשווית תאריך המכירה: 07.07.2024 Item: 75

גדעון רובין

הליצן,
שמן על בד, 50×40 ס"מ,
חתום.

לצפייה בסרטון על היצירות של גדעון רובין לחצו כאן 

גדעון רובין הוא אמן ישראלי יליד תל אביב, המתגורר ועובד בלונדון. הוא נכדו של הצייר הישראלי ראובן רובין ואביו, דוד רובין, שימש כדיפלומט וכאוצר. אמו, כרמלה רובין, היא סופרת ואוצרת מוזיאון בית ראובן בתל אביב. בשנת 1999 סיים רובין לימודי BFA בבית הספר לאמנות חזותית בניו יורק. בשנת 2002 סיים לימודי MFA בבית הספר סלייד לאמנות של הקולג' האוניברסיטאי של לונדון. רובין עוסק בנושאים כגון ילדות ומשפחה, ומצייר ציור מופשט ודיוקנאות. מחיקת הפנים של הדמויות היא סימן היכר בולט של ציוריו. בישראל רובין הציג בתערוכות בין היתר בגלריה אלון שגב ( 2006), במוזיאון בית ביאליק בתל אביב ( 2010 ), במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית ( 2015 ) ובבית האמנים בירושלים ( 2020 ). בין ההשפעות על ציוריו של רובין ניתן למנות תמונות מאלבומי משפחה ישנים, מגזינים נוצצים וציורי "אולד מאסטרס" ( Old Masters ). ציוריו נותרים פתוחים לפרשנות ומעוררים זיכרונות וסיפורים באמצעות תנוחות הדמויות, הלבוש שלהן ואפילו התסרוקות (מאתר גלריה אלון שגב). ברחבי העולם רובין הציג בגלריות ובתערוכות בפריז, מילאנו, סיאול, סן פרנסיסקו, לונדון, סן חוזה, קלן, מילאנו, לוס אנג׳לס, סנט מוריץ ובסידני. הוא מיוצג בגלריות בפריז, סן פרנסיסקו, אוקלנד ותל אביב.
יעל שפירא

הערכת מחיר: $10,000 - $15,000

אינך רשום? הגישו הצעת מחיר טלפונית או השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם

אודות: גדעון רובין

גדעון (גידי) רובין, צייר, נכדו של הצייר ראובן רובין, נולד בישראל 1973. בתחילת דרכו המקצועית צייר בסגנון ראליסטי, ולדבריו לאחר אסון התאומים, 9/11, שבו היה בניו יורק, שינה את דרכו. הוא מסביר "השינויים בציור שלי היו מעבר ליכולתי להחליט. ברור שהייתה טראומה והבנתי מה זה שינוי – פשוט לא יכול לצייר אותו דבר." רובין מצייר דמויות ללא פנים. תווי הפנים תמיד מטושטשים או מחוקים ונדמה כי על פני האנשים המצוירים מולבשת מסיכה אטומה. בחירה זו מעוררת תחושה של אי-נחת, מעלה את השאלה מדוע, וגוררת מספר תשובות אפשריות. האין-פנים מכחידים את האפשרות לשייך את הדמות המצוירת לאדם ספציפי, מוחקים את עצם קיומה של זהות. מחווה זו פוגמת במלאות הריאליסטית המהפנטת של הציור ויוצרת מתיחות מטרידה. למרות זאת הדמויות ביצירות עדין מעוררות בנו רגשות מוכרים.

בעל תואר ראשון מבית הספר לאמנות חזותית בניו יורק, ותואר שני מבית ספר לאומניות יפות סלייד בלונדון. כיום רובין חי בלונדון ומיוצג על ידי ארבע גלריות בעולם שאחת מהן – Karsten Greve בפריז שנחשבת לאחת החשובות באירופה ומייצגת אמנים חשובים כמו לואיז בורזואה וז’אן דובופה. הוא הציג מספר רב של תערוכות יחיד, האחרונה שבהן "Substance to Shadows" at Anat Ebgi, Los Angeles (2023),, ומשתתף בלא מעט תערוכות קבוצתיות, ביניהן : 'Living Memory: Louise Bourgeois, Nicolas Godin & Gideon Rubin', curated by Beth Greenacre at All Saint's Chapel, London (2023),. עובדותיו נמצאת באוספים ישראלים, לדוגמת אוסף דובי שיף, ואוספים בינלאומיים ביניהם Museum Voorlinden Collection, The Netherlands, McEvoy Foundation for the Arts, San Francisco; The Zabludowicz Collection, London ועוד. 

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop