מכירה: מכירת אמנות עכשווית תאריך המכירה: 07.07.2024 Item: 8

אמיר שפט

פרחים, 2023 ,
שמן על בד, 100X40 ס”מ,
חתום ומתוארך.

אמיר שפט (1978) הוא אמן ישראלי שחי ועובד בארץ. את השכלתו האמנותית רכש בלימודי תואר ראשון באמנות וכלכלה מאוניברסיטת בן גוריון בנגב (2004) ולימודי תואר שני באומנויות בבצלאל (2013). מלבד לימודיו בארץ, למד שפט גם באיטליה וניו-יורק, כך צבר ידע ונחשף למקורות השראה נוספים. הכשרתו האקדמאית של שפט בארץ ובחו״ל לא מנעה ממנו ״לחזור למקורות״ וללמוד ממאסטרים מקומיים ביניהם האמן ארם גרשוני. יצירותיו הוצגו בתערוכות יחיד וקבוצתיות רבות בארץ, ביניהן במוזיאון ישראל בירושלים. עבודותיו נכללות באוספים פרטיים וציבוריים מובילים בארץ ובעולם כגון אוסף מיקרוסופט, בנק לאומי, בנק הפועלים, אוסף דובי שיף ועוד. בעבודותיו, שפט נע בין ריאליזם מוקפד לאקספרסיוניזם המופשט. בשילובם של שני סגנונות אלו, הוא מנסה לצלול לתוך הקיטש ולאחר מכן לצאת מעברו השני אל עבר מכלול אמיתי וכנה יותר. הדימויים אותם מצייר שפט, חוזרים ומופיעים שוב ושוב בעבודותיו. כך לדוגמא ניתן גם להתייחס לפרחים המוכרים של האמן, שמקבלים עם כל יצירה משמעות, רגש והבעה אחרת. אלו נוצרים כתוצאה מתהליך העבודה של שפט המתואר כעבודת טלאים. האמן בורא את הדימוי על הקנבס, מוחק אותו או חלק ממנו וחוזר חלילה. אלו מייצרים את המתח בין המציאות לדמיוני ובין הצופה ליצירה כמושא התבוננותו.

הערכת מחיר: $7,000 - $10,000

אינך רשום? הגישו הצעת מחיר טלפונית או השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם

אודות: אמיר שפט

אמיר שפט, יליד הארץ, 1978, יוצר ועובד בארץ. בעובדותיו הוא נע בין ריאליזם מוקפד לבין אקספרסיוניזם מופשט. בשילוב בין שני הסגנונות האלו, שפט מבקש לצלול לתוך הקיטש, ואז לצאת ״מעברו השני״, אל עבר משהו אמיתי יותר, כנה יותר. שפט מסביר כי כל גוף העבודה שלו מקיף את המתח בין רדוד לעמוק, מתיקות ושבריריות, אירוניה ואמונה... מעל לכל הציורים שלו הם חגיגה של האפשרויות העשירות שטמונות בציור. שפט נע בין הדימוי כפי שמציירים אותו ילדים, לדימוי שנכון אנטומית, לבין  הדמוי המצויר מהתבוננות. אופן העבודה שלו מרגיש כמו עבודת טלאים, הוא מייצר דימוי ומוחק אותו, החסימות הללו, בלוקי צבע בצעים שונים, נראות כמו קיר או רקע לעיתים, אבל הן עומדות לא פעם דווקא בין הצופה לדימוי. בזכות כל זה, היצירות שלו מייצרות תחושת של יצירה מופשטת שיכולה להימשך לנצח לכל כיוון, "all-over painting" .

שפט הינו בוגר תוכנית MFA באמנות מבצלאל. יצירותיו הוצגו בגלריות ומוזיאוניים ברחבי העולם, החל ממוזיאון ישראל בירושלים, ונמצאות באוספים ברחבי העולם, כגון אוסף מיקרוסופט, בנק לאומי, בנק הפועלים, אוסף דובי שייף ועוד.

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop