מכירת פריטי אופנה ותיקי מותגים

בית המכירות תירוש שמח להכריז על פתיחת מחלקה חדשה ומרתקת של אופנה ואביזרים. תחום האופנה והמותגים זכה להכרה עולמית רחבה בעשור האחרון והמוזיאונים החשובים בעולם מציגים בזה אחר זה תערוכות אופנה מרשימות ואלו זוכות לפופולריות חסרת תקדים בקרב מבקרים. גם בזמן משבר הקורונה הביקוש לתחום שבר שיאים והמחירים של חלק מהמותגים עלו בצורה ניכרת. בית המכירות תירוש יערוך מכירה פומבית ראשונה מסוגה בישראל עוד השנה וישמח לקבל מכם פריטים למכירה. יש לכן בארון תיקי מותגים או שמלות נדירות? פרטי קוטור או אביזרים ייחודיים? שלחו לנו צילומים של הפריטים בליווי פרטים ונשמח להעריך את הפריטים ולקבלם למכירה הפומבית.

  הוספת תמונה/קובץ

  אני מסכים לתנאי השימוש בשירות

  * שדות חובה

  למה למכור במכירה פומבית?

  מחיר – בראש ובראשונה בגלל המחיר. כאשר פריט עומד למכירה פומבית במכירה פומבית של בית מכירות גדול וידוע, אתם יכולים להיות בטוחים שכל האספנים הרציניים רואים אותו. במקום לפנות לכמה סוחרים בודדים ולנהל מו"מ עם מספר אנשים שונים שינסו להוריד את המחיר, במכירה פומבית הפריט נחשף לאלפי אספנים רציניים בישראל ומאות אלפי אספנים וסוחרים ברחבי העולם. במקום שסוחרים ינהלו מ"מ להוריד את המחיר, במכירה פומבית המחיר רק עולה ועולה עד שמגיעים למתמודד האחרון, מי שמציע את ההצעה הגבוהה ביותר.

  כאשר פונים לסוחרים, הם ינסו לקנות את הפריט במחיר אטרקטיבי שמאפשר להם להרוויח. אבל במכירה פומבית, הרוב הגדול של המתמודדים הם אספנים פרטיים שמוכנים לשלם הרבה יותר מסוחר. אם יש ברשותך תכשיט, אז סוחרים יהיו מוכנים לשלם פחות או יותר את מחיר הזהב, אבל כאשר פריט עולה למכירה פומבית יכולים להתמודד עליו גם 10 או 20 מתמודדים שונים שרוצים אותו לעצמם, ומוכנים לעלות ולעלות במחיר, ללא הגיון מסחרי. הדבר בא לידי ביטוי במיוחד בפריטים מיוחדים ונדירים. אם יש ברשותך פריט אספני שלא רואים כל יום, זו תהיה משימה קשה עד בלתי אפשרית, למצוא את האחד שיסכים לשלם מחיר ראוי. אבל כאשר הפריט מתפרסם במכירה פומבית, אותו מתמודד יודע שיש לו הזדמנות אחת חד פעמית לשים את ידו על הפריט, אחרת הוא יימכר לאספן אחר וייעלם מהשוק לשנים רבות. כמוהו יכולים להתמודד עוד אספן או עשרה אספנים וכל אחד ממשיך לעלות את המחיר, ולעתים המחיר המושג מנותק לחלוטין מההערכות הראשונות (ראו מס' דוגמאות מצומצם מהשנים האחרונות). מכירה פומבית זהו תהליך יצרי, דינאמי, תחרותי, לעיתים מונע ע"י אגו, וכאשר המחיר מטפס, המרוויח העיקרי הוא כמובן מוכר הפריט.

  שקיפות – מכירה פומבית מאפשרת תהליך הוגן ונקי. אם תמכרו את הפריט דרך סוחר או מתווך בעסקה פרטית, לעולם לא תוכלו לדעת אם קיבלתם 90% מהתמורה, 50% מהתמורה או אפילו 20% מהערך האמיתי. עסקאות בשוק הפרטי אינן מדווחות אך במכירה פומבית מדובר בתהליך הכי הוגן וחשוף. בית המכירות והמוכר חותמים על תנאי המכירה ובית המכירות אמנם גובה עמלת מכירה אך כמעט מלוא התמורה מועברת למוכר. אם סוחר או מתווך מנסה להוריד את המחיר, בית המכירות הוא למעשה בצד של המוכר מאחר ובית המכירות גובה עמלה, ויש לו אינטרס שהמחיר יימכר במחיר הגבוה ביותר האפשרי. גם המוכרים יכולים להגיע למכירות עצמן או לצפות בהן אונליין בשידור חי, וכך המוכרים יכולים לדעת שהם מקבלים את מלוא התמורה.

  מהירות – כאשר מוכר פריט צריך לנסות להגיע לאספן הנכון שיסכים לשלם את המחיר הנכון, מדובר בתהליך ארוך ומייגע שיכול לקחת שנים ארוכות. רק מכירה פומבית מאפשרת מימוש מהיר תוך מס' שבועות וכל זאת, מבלי להתפשר על המחיר.

  התמחות במגוון תחומים – כאשר מוכרים מגוון רחב של פריטים כגון ציורים, כלי כסף ויודאיקה, תכשיטים, שעונים, שטיחים, פסלים, עתיקות ועוד כמו במקרה של מכירת עזבונות ותכולות – בית המכירות משמש one stop shop; תחנה אחת לכל הפריטים, וזאת במקום ללכת למס' רב של סוחרים ואספנים בתחומים שונים ומגוונים. לבית המכירות מספר מומחים שונים בתחומים שונים ואלה מכירים היטב את הפריטים השונים בתחום ההתמחות. מנהלי המחלקות יוכלו לתת הערכת מחיר שמתבססת על מצב השוק בשנים האחרונות, אך כאמור במכירה פומבית המחיר גם יכול לעלות מעבר להערכות.

  מומחיות – המומחים של בית המכירות בודקים אלפי פריטים בשנה. הם יודעים מה לחפש, מה נדיר ומבוקש, ובעיקר יודעים לזהות את האוצרות שאף אחד אחר לא יוכל לזהות. אם אתה לא כ"כ בטוחים מה יש לכם ביד, אתם עלולים למכור מאוד בזול פריט מבוקש ונדיר, אבל המומחים של בית המכירות יידעו לזהות את הפריטים האיכותיים ולהעריך אותם בהערכה הנכונה.

  תזמון – גם למכור צריך לדעת מתי. לעיתים יש אמנים שנמצאים במגמת עלייה ותחומים אחרים במגמת ירידה. המומחים של בית המכירות מאוד בקיאים במצב השוק ויכולים לעזור למוכרים לקבל החלטות מושכלות. מה כדאי למכור עכשיו ועם איזה פריטים כדאי לחכות.

  מנגנון אידיאלי למכירת אוספים, ירושות ועיזבונות – בעיקר כאשר מדובר באוסף של חברות, כונסי נכסים, ירושות או עזבונות, יש צורך בגוף אחד שינהל את מכירת הפריטים בצורה שקופה והגונה, יאפשר התמודדות הוגנת ושווה למציעים שונים, ויסדיר את חלוקת התמורה בין המוכרים / יורשים.

  כתבה בכלכליסט בהשתתפות תירוש בית מכירות
  טל: 09-9509893
  פקס: 09-9509895
  אי-מייל: art@tiroche.co.il
  כתובת: חבצלת השרון 35 (כיכר דה שליט), הרצליה פיתוח 4664130, ישראל
  שעות פתיחה: ראשון - חמישי 18:00 - 10:00
  map
  0
   0
   Your Cart
   Your cart is emptyReturn to Shop